Kas korteriühistu katus vajab remonti?
Või lihtsalt hooldust?

Katuse ülessanne on kaitsta maja lume ja sademete eest, katuse seisukorra eest tasub regulaarselt hoolt kanda. Kas katus vajab hoolt või on mõistlik valik vahetada see uue vastu? Kannatab küsida Kvaliteetkatuse meistri käest. Kvaliteetkatuse meistrid annavad alati nõu!

Millal on õige aeg katuse renoveerimiseks ja mida peaksin teadma?

Lihtsaim viis on võtta ühendust Kvaliteetkatuse katusmeistriga ja leppida kokku aeg kohtumiseks. Seejärel teeb katusemeister pakkumise, mis sisaldab vana katuse eemaldamisest kuni lõpukoristuseni.  Lepitakse kokku kindel tööde alustamis kuupäev ning valmimis tähtaeg.

Kindlasti tuleb informeerida KÜ elanike  teostatavatest katuseremont-töödest. See on väga oluline osa projektist, sel lihtsal põhjusel, et elanikud oleksid teadlikud renoveerimise kulgemisest ja saaksid kiiresti vajadusel anda tagasisidet enne katuse renoveerimist ja renoveerimise käigus.

Millal tuleks vahetada katus uue vastu?

Kõige selgem märk katuse renoveerimiseks on vee lekkimine tuppa või ehituskonstruktsiooni. Lekete kontrollimisel kriitilisemaid kohad on läbiviigud, korstana tagused ja paigad kuhu vesi või jää on jäänud seisma. Halb tuuletus võib olla teinie tegur katuseremondi vajaduseks, õhk ei käi korralikult ringi ning selle tagajärjel  jääb liiga palju niiskust alla poole katust. Pikemas perspektiivis võib see kahjustada ehitist. On väga oluline, et ehitise konstruktsioonid on kuivad  ja et õhuringlus on paigutatud nii, et õhk pääseb kogu katuse alt välja. Sel põhjusel on oluline regulaarselt kontrollida kõiki kinnitusdetaile ja nende tihedust. Lisaks, kui katusel on selged vajumis jäljed või kahjustused, võib see olla märk liiga kehvasti kandvast kandekonstruktsioonist . Sellistel juhtudel tuleks  kontrollida  kandekonstruktsioone võimalikult kiiresti, et vältida suuremat kahju.

Tark saab odavamalt!

Enneaegselt korterühistu katust remontides, pääseb mitmeid kordi väiksemate kulutustega. KATUSELEKKED võivad põhjustada märkimisväärseid kulutusi korteriühistule. Seetõttu kannataks korterühistu katus vahetada õigeaegselt enne probleemi ilmnemist.

Lihtsaim, kiireim ja kõige usaldusväärsem viis korteriühistule on valida  Kvaliteetkatuse pakett. Professionaalne meeskond teeb kogu katuseremondi algusest lõpuni, võtmed kätte, koos lõpukoristusega . Kvaliteetkatuse paigaldajad on koolitatud spetsialistid, kellel on üle kümmne aasta pikkused kogemused katuse ehitusel nii Rootsis, Sommes kui ka Norras, meie kvaliteedile võib loota, sellepärast olema ka valinud enda firma nimeks Kvaliteetkatus Oü.

Kuidas teada, kas katus on korras?

Katust, kuid ka maja ennast on mõistlik kontrollida regulaarselt. Kvaliteetkatuse soovitus on, et  katuse seisukorda kontrollitakse vähemalt  kord aastas.

Katusel tähtsaimad kohad, mida kontrollida: ühenduskohad, erinevad läbiviigud, korstna ümbrus, et kruvid ja pleki liitekohad oleks kooralikult kinni. Katuse katte materjal peab olema terve ja veekindel. Katuseturvatooted peavad olema heas seisukorras, vihmaveesüsteem ei leki jms. Kõike ei peagi ise oskama vaadata kuid eksperdi abi kannatab küsida olukorras,  kui olete ebakindel, AITAME MEELSASTI!

Helista ja broneeri aeg tasuta katuse ülevaatuseks 5637 3138

© Kvaliteetkatus OÜ 2020

Kvaliteetkatus OÜ

Tel +372 5637 3138

E-post info(@)kvaliteetkatus.ee

Reg nr 12994750

KMRK  EE102150269

Ehitus litsents EEH010748

Swedbank EE922200221063647467

 

T

V

ee kingitus oma majale

tehtud tempel

ali

Valge logo